11,812 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës (IKSHPK) bën të ditur se 11,812 raste janë aktive me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 80.621 raste nga 375.967 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.744 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 67.065 raste, transmeton Klan Kosova.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT