11 futbollistët e njohur që do të mungojnë në EURO 2016

 

Kur ka mbetur edhe një muaj deri në fillim të kampionatit evropian, disa futbollistë shumë të njohur kanë pësuar lëndime të rënda të cilat nuk do të mund të rikuperohen deri në startin e këtij evenimenti të madh sportiv, përcjell Drenicapress.info.

Deri më tani Italia, Gjermania dhe Anglia kanë humbur disa nga yjet e saj. Italia do të luaj në Euro 2016 do të luaj pa dy mesfushorët Claudio Marchisio dhe Marco Verrati.

Gjermani nuk do të ketë dyshen Bastian Schvainstaiger dhe Ilkay Gundugan, kurse Anglia pa Welbeck, Chamberlein dhe Burtland.

Madje po të ishin këta futbollistë do të bëhej një superformacion në të gjitha pozicionet e fushës.

Team

- Advertisement -

MË TË FUNDIT