11 futbolistët shqiptar që e refuzuan Shqipërinë (foto)

Shumë futbollist kanë refuzuar të veshin fanellën kuq e zi në të kaluarën. Adnan Januzaj është ndër rastete fundit që pranoi të vishte fanellën e Belgjikës, por tashmë ka përfunduar në stol. Ndërkohë ka edhe raste të tjera si ajo e Elvis Kabashit që kanë dështuar me klubet e tyre, shkruan Albeu.

Nga Greqia Sotir Nini nuk pranoiqë të vinte me Shqipërinë, duke pranuar kombëtaren greke. Të tillë janë dhe rastet e Granit Xhakës dhe Valon Behramit me Zvicrën, ndërkohë që nuk duhet harruar as Xherdan Shaqiri.

1. Adnan Januzaj

2. Mergim Brahimi

3. Elvis Kabashi

4. Granit Xhaka

5. Pajtim Kasami

6. Valon Behrami

7. Shkodran Mustafi

8. Stefan Kapino

9. Andrea Tatos

10. Sotir Nini

11. Xherdan Shaqiri

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT