10 rastet e reja me COVID-19 janë nga qyteti i Skenderajt dhe këto fshatra

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 404 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 276 raste pozitive.

Në qytetin e Skenderajt janë 4 raste, në Tërnavc 2 raste të reja, Brojë 1, Kryshevc 1, Rezallë 1 dhe Prekaz 1 rast i ri. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT