Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.944 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 187 raste pozitive.

Në Komunën e Drenasit gjatë 24 orëve të fundit pozitiv me koronavirus kanë dalë 10 persona.

6 në Drenas dhe nga 2 raste në Komoran dhe Korroticë të Ulët./DrenicaPress