10 raste të reja me koronavirus në Skenderaj

Gjatë 24 orëve të fundit,në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithse j443 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 190raste pozitive.

Dersia në komunën e Skenderaj ka regjistruar gjithsej 10 raste të reja me COVID-19, në Drenas janë shënuar vetëm 2 raste të reja. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT