​Këta janë kandidatët për deputetë të AAK-së

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka dorëzuar në KQZ, listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në listë prinë Ramush Haradinaj. Ndërsa, në dhjetëshen e parë janë Shemsedin Dreshaj, Time Kardijaj, Bekë Berisha, Besnik Tahiri, Albena Reshitaj, Pal Lekaj, Rasim Selmanaj, Teuta Haxhiu dhe Haxhi Shala.

Ja 60 kandidatët e parë për deputetë të AAK-së:

- Advertisement -

MË TË FUNDIT